siana
31 شهریور 1401 - 12:58

جامعه دانشگاهی برای ایجاد تحول در استان کردستان کمک کنند

استاندار کردستان گفت: با پتانسیلی که در دانشگاه‌های استان وجود دارد می‌توانیم در راستای مطالعات اجرای پروژه‌های مختلف گام برداریم.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم‌ از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا  امروز در کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار داشت: یکی از ابزارها و سازوکارهای مؤثر در پیشبرد فعالیت‌ها این است که طرح‌های اجرایی بر پایه پژوهش باشد.

خبرگزاری تسنیمسنندجسنندجوی با بیان اینکه طرح‌های اجرایی در کشورهای پیشرفته کاملاً تابع مطالعات است، گفت: امیدوارم بتوانیم این مهم را نیز در استان عملی کنیم.

استاندار کردستان تصریح کرد: در زمینه‌های مختلف مانند معادن، کشاورزی و گردشگری در استان دستگاه‌ها برای پیشبرد علمی طرح‌ها می‌توانند ورود کنند.

وی افزود: دستگاه‌های مختلف و جامعه دانشگاهی برای اجرای طرح‌ها و تحول در استان کردستان به یکدیگر کمک کنند.

زارعی‌کوشا بیان کرد: با پتانسیلی که در دانشگاه‌های استان وجود دارد می‌توانیم گام مهمی را در راستای طرح‌های مطالعات اجرای پروژه‌های مختلف برداریم.

استاندار کردستان ابراز داشت: امیدواریم همگرایی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های استان شکل بگیرد.

10 توصیه رئیس مرکز پژوهش‌ها برای ارتقاء سرمایه اجتماعی در جامعه امروز ایرانامضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت ارشاد و مرکز پژوهش‌های مجلس10 توصیه رئیس مرکز پژوهش‌ها برای ارتقاء سرمایه اجتماعی در جامعه امروز ایران

10 توصیه رئیس مرکز پژوهش‌ها برای ارتقاء سرمایه اجتماعی در جامعه امروز ایرانامضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت ارشاد و مرکز پژوهش‌های مجلس

امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت ارشاد و مرکز پژوهش‌های مجلسحامد قادرزاده، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان نیز در این جلسه با بیان اینکه یکی از عمده مشکلات کارهای پژوهشی خرد بودن میزان اعتبارات است، اظهار کرد: از دیگر مشکلات به ثمر نرسیدن طرح‌های پژوهشی، عدم دسترسی به داده‌های دستگاه‌های اجرایی است.

انتهای پیام/487/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751679